Lista de provincias d'Espanya por población

Lista de provincias espanyolas ordenadas por población (seguntes patrón municipal de 2011).

Puesto
Nombre
Población
Porcentache
Densidat (hab./km²)
Madrit6.489.68013,74%805,1
Barcelona5.529.09911,72%713,1
Valencia2.578.7195,49%238,9
Alicant1.934.1274,10%331,1
Sevilla1.928.9624,08%136,6
Malaga1.625.8273,42%222,24
Murcia1.470.0693,11%129,2
Cádiz1.243.5192,63%166,3
Vizcaya1.155.7722,45%520,4
10ºA Coruña1.147.1242,44%144,2
11ºIslas Balears1.113.1142,35%221,6
12ºLas Palmas1.096.9802,32%268,2
13ºAsturias1.081.4872,31%102,3
14ºSanta Cruz de Tenerife1.029.7892,19%304,0
15ºZaragoza973.3252,07%56,3
16ºPontevedra963.5112,05%214,1
17ºGranada924.5501,95%72,6
18ºTarragona811.4011,72%128,3
19ºCordoba805.8571,71%58,5
20ºChirona756.8101,60%127,4
21ºGuipuzcua709.6071,50%370,5
22ºToledo707.2421,48%45,4
23ºAlmería702.8191,48%79,3
24ºBadajoz693.9211,47%31,8
25ºChaén670.6001,43%49,7
26ºNavarra642.0511,35%65,0
27ºCastellón604.3441,29%91,1
28ºCantabria593.1211,26%112,7
29ºValladolit534.8741,13%65,8
30ºUelva521.9681,10%51,2
31ºCiudad Real530.1751,10%25,9
32ºLeyón497.7991,11%32,1
33ºLeida442.3080,94%36,2
34ºCáceres415.4460,88%20,9
35ºAlbacet402.3180,85%26,9
36ºBurgos375.6570,80%26,7
37ºSalamanca352.9860,75%28,6
38ºLugo351.3500,75%35,9
39ºOurense333.2570,71%46,1
40ºA Riocha322.9550,69%64,1
41ºAlava319.2270,67%107,1
42ºGuadalachara256.4610,55%20,7
43ºUesca228.3610,49%14,6
44ºCuenca219.1380,46%12,7
45ºZamora193.3830,41%18,4
46ºÁvila172.7040,37%21,4
47ºPalencia171.6680,37%21,4
48ºSegovia164.1690,35%24,2
49ºTeruel144.6070,31%9,7
50ºSoria95.2230,20%9,2
51ºCiudat autonoma de Ceuta82.3760,17%4.355,6
52ºCiudat autonoma de Melilla78.4760,16%5.674,2
TOTAL47.190.493100%93,51

Veyer tamién